Petrolul învinge F.C. Argeș cu scorul de 2 – 0

Formaţia Petrolul Ploiești a învins, în această seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa FC Argeş, în etapa a 15-a din Superligă.

Golurile au fost marcate de Grozav – minutul 13 şi Budescu – minutul 84 (penalti).

Echipa argeșeană a avut un jucător eliminat, pe Alceus, în minutul 56.

FC Petrolul Ploiești a început partida cu: Vâlceanu – Mathaus, Huja, Meijers – Borţa, Seto, Jair, Ţicu – Grozav – Irobiso, Măzărache. Antrenor: Nicolae Constantin

Echipa FC Argeş a avut primul unsprezece: Straton – Tofan, Dobrosavlevici, M. Constantin, Latovlevici – M. Colli, Njike – Işfan, Alceus, Calcan – Garita. Antrenor: Andrei Prepeliţă

Arbitri: Sebastian Colţescu – Sebastian Eugen Gheorghe, Marius Badea – Rareş George Vidican

Arbitri VAR: Marian Barbu, Marius Cristian Marchidanu

Observatori: Corneliu Fecioru, Ion Ion

Tot în această seară, de la ora 21.00, se mai dispută meciul Sepsi – FCSB.

Glasul Ploieștean

Next Post

Eclipsa parțială de Soare din 25 octombrie 2022 - Ora la care va putea fi văzută în Ploiești

lun oct. 24 , 2022
Eclipsa parțială de Soare care va avea loc marți și va fi vizibilă și în România va începe la momente diferite, dar care nu diferă cu mult. Cel mai devreme începe în nord-vestul țării, la ora 12:20, iar cel mai târziu în sud-est, la ora 12:28, conform Observatorului Astronomic Amiral […]